Pensjonat inny niż wszystkie…

W jednym z zabytkowych budynków na placu pokoju, w dawnym liceum ewangelickim z 1708 r. stworzyliśmy niepowtarzalny pensjonat. Historyczne otoczenie i wystrój nadają mu wyjątkowy klimat.

Tablice zdobiące wejście do pensjonatu to kamienne epitafia Johanna Christiana Leubschera, pierwszego rektora i Georga Johanna Aßmanna, pierwszego prorektora szkoły. Jedną z tablic ufundowaną w XVIII wieku dla nauczycieli przez uczniów zdobi motyw kuli ziemskiej oplecionej wężem (symbol grzechu) i motyla (dusza ulatująca do nieba). Widoki za oknami: Kościół Pokoju, 300-letnia dzwonnica, wiekowe lipy. Historia, zieleń i cisza.

Każdy pokój ma odmienny charakter

  • nr 1 – niewielki, bardzo kameralny, idealny dla jednej osoby,
  • nr 2 – z podwójnym łóżkiem, widocznymi 300-letnimi belkami stropowymi i z aniołami,
  • nr 3 – jasny, z „rozbielonymi” meblami, dużą łazienką i oryginalnym łukowym sklepieniem, z dwoma łóżkami (podwójne i pojedyncze). Znajduje się na parterze i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
  • nr 4 – dwupokojowy apartament, z podłogą wyłożoną starymi szerokimi, ciemnymi deskami, ze stylową szafą i stolikiem. Historia jest tu na wyciągnięcie ręki: obok łóżka odsłoniliśmy fragment ściany tak, że widać konstrukcję sprzed trzystu lat, czyli drewniany szkielet wypełniony masą ze słomy i gliny.
  • nr 5 – kameralny, dwuosobowy,
  • nr 6 – apartament dla trzech osób, wyjątkowo przestronny i elegancki, z antykami i współczesnymi meblami.

Na śniadania zapraszamy do przytulnej jadalni z tykającym zegarem, antykami i książkami.

Gościom zapewniamy bezpłatny parking i bezpłatne zwiedzanie świątyni i wystawy „Skarby Kościoła Pokoju” (zbiór dostępnych wcześniej tylko dla naukowców bezcennych starodruków, obrazów, naczyń liturgicznych, niezwykłych Biblii).