Pensjonat inny niż wszystkie…

W jednym z zabytkowych budynków na placu pokoju, w dawnym liceum ewangelickim z 1708 r. stworzyliśmy niepowtarzalny pensjonat. Historyczne otoczenie i wystrój nadają mu wyjątkowy klimat.

Tablice zdobiące wejście do pensjonatu to kamienne epitafia Johanna Christiana Leubschera, pierwszego rektora i Georga Johanna Aßmanna, pierwszego prorektora szkoły. Jedną z tablic ufundowaną w XVIII wieku dla nauczycieli przez uczniów zdobi motyw kuli ziemskiej oplecionej wężem (symbol grzechu) i motyla (dusza ulatująca do nieba). Widoki za oknami: Kościół Pokoju, 300-letnia dzwonnica, wiekowe lipy. Historia, zieleń i cisza.

Każdy pokój ma odmienny charakter

  • nr 1 – niewielki, bardzo kameralny, idealny dla jednej osoby,
  • nr 2 – z podwójnym łóżkiem, widocznymi 300-letnimi belkami stropowymi i z aniołami,
  • nr 3 – jasny, z „rozbielonymi” meblami, dużą łazienką i oryginalnym łukowym sklepieniem, z dwoma łóżkami (podwójne i pojedyncze). Znajduje się na parterze i jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych.
  • nr 4 – dwupokojowy apartament, z podłogą wyłożoną starymi szerokimi, ciemnymi deskami, ze stylową szafą i stolikiem. Historia jest tu na wyciągnięcie ręki: obok łóżka odsłoniliśmy fragment ściany tak, że widać konstrukcję sprzed trzystu lat, czyli drewniany szkielet wypełniony masą ze słomy i gliny.
  • nr 5 – kameralny, dwuosobowy,
  • nr 6 – apartament dla trzech osób, wyjątkowo przestronny i elegancki, z antykami i współczesnymi meblami.

Na śniadania zapraszamy do przytulnej jadalni z tykającym zegarem, antykami i książkami.

Gościom zapewniamy bezpłatny parking i bezpłatne zwiedzanie świątyni i wystawy „Skarby Kościoła Pokoju” (zbiór dostępnych wcześniej tylko dla naukowców bezcennych starodruków, obrazów, naczyń liturgicznych, niezwykłych Biblii).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *